Minä ja VVS: Alina

28.10.2019

Yhteisöllisyys on meille tärkeä arvo ja yksi strateginen painopisteemme. Meidän VVS on urheiluseura kaikille; vauvasta vaariin! Haluamme liikuttaa sekä luoda elämyksiä ja positiivisia hetkiä niin arkeen kuin juhlaan. Meitä on jo yli 2500, joten tarinoita riittää jaettavaksi. Tämän vuoksi nyt syksyllä 2019 käynnistimme kampanjan; Minä ja VVS, jossa haluamme nostaa ja tuoda esille Meidän seuran jäsenistöä ja harrastajia. 

Ensimäisenä esittelemme tulevan viikonlopun kilpa-aerobic kotikisojen kunniaksi kilpa aerobicia tavoitteellisesti harrastava Alina Huikon

"Olen Alina, 10v. ja harrastan kilpa-aerobicia VVS:ssa SM-tasolla. Kilpailen vielä tämän kauden ND 9-11-sarjassa. 

Olen harrastanut voimistelua 2-vuotiaasta alkaen, aluksi päälajini oli joukkuevoimistelu. Treenaan 4 kertaa viikossa ja parasta lajissa ovat kivat joukkuekaverit sekä se, että aina voi kehittyä ja oppia jotakin uutta. Kilpa-aerobic on rentoa ja hauskaa. Treeneissä on aina mukavaa, vaikka treenataankin täysillä. Kilpa-aerobicia voi harrastaa ihan omaksi iloksi ja kilpailla SM- tai kilpasarjoissa. Siihen on helppo tulla mukaan!!"

Mikäli sinä haluat vauhdikkaaseen ja menevään voimistelulajiin mukaan, tule tutustumaan VVS:n kilpa-aerobiciin!