Tuntikalenteri kevät 2019 - perheliikunta ja alle 7v

PDF-tiedostolukkari 0-7v nettiin.pdf (103 kB)
tuntikalenteri lukujärjestysmuodossa

Perheliikuntatunnit KEVÄT 2019
 

MA

10.00-11.00

PerheTemppis 6kk-5v

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg, Ulrika Grönstrand

MA

17.00-18.00

Perhetemppuilu 2v->

Lahnuksen koulu

Johanna Sjöblom-Nousiainen, Jonna Öhrnberg

TI

18.30-19.30

Perheakrobatia 4v->

Ylästön koulu

Sofia Kuvaja, Olivia Wright

KE

17.15-18.00

Perhetemppuilu 2v->

Askiston koulu

Ulrika Grönstrand

KE

18.30-19.30

PerheAkroTemppis 4v->

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg

LA

09.30-11.00

Perhetemppuilu, 1v->

Tuomelan koulu

Jenna Kapanen

LA

12.15-13.15

Perhetelinevoimistelu, 4v-> 

Aurinkokiven koulu

Tiina Ahokas, Sanni Ahokas, Ada Nyström

SU

10.00-11.00

PerheParkourTemppis 4v-> UUTUUS

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg

SU

18.00-19.00

Perhejumppa, 2v->

Aurinkokiven koulu

Kaisa Villanen

 

Alle 7-vuotiaiden tunnit KEVÄT 2019

 

MA

17.00-17.45

Telinevoimistelu 5-7v

Tuomelan koulu

Jonna Öhrnberg, Sofia Kuvaja

MA

17.30-18.15

Satutanssi 3-5v

Pakkalanrinteen päiväkoti

Elise Mikkonen

MA

17.30-18.15

AkroTemppis 3-4v

VVS Temppis

Ulrika Grönstrand, Mira Vasankari

MA

17.45-18.30

Temppuilu 3-5v

Tuomelan koulu

Jonna Öhrnberg, Sofia Kuvaja

MA

17.45-18.30

Temppuilu 4-6v

Askiston koulu

Petra Puttonen, Helmi Kuvaja

MA

18.15-19.00

Satutanssi 4-6v

Pakkalanrinteen päiväkoti

Elise Mikkonen

MA

18.15-19.00

AkroTemppis 5-7v

VVS Temppis

Ulrika Grönstrand, Mira Vasankari

MA

18.30-19.30

Telinevoimistelu 6-7v

Askiston koulu

Petra Puttonen, Helmi Kuvaja

TI

17.00-18.00

Mikrobic 6-8v**

Rajatorpan koulu

Maija Keurulainen, Iina Niiranen, Teresa Kortelainen

TI

17.30-18.15

VoimisteluTemppis 4-6v

VVS Temppis

Anu Kuusela

TI

17.45-18.30

Voimistelukoulu 3-4v

Ylästön koulu

Ulrika Grönstrand

TI

17.45-18.30

Temppuilu 5-7v

Ylästön koulu

Sofia Kuvaja, Olivia Wright

TI

18.00-19.00

Joukkuevoimistelu 5-6v  Adelie**

Uomarinteen koulu

Emmi Matala, Oona Lehtonen

TI

18.30-19.15

AkroTemppis 5-7v***

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg

KE

16.30-17.15

Voimistelukoulu 4-6v

Askiston koulu

Ulrika Grönstrand, Siiri Heino

KE

17.00-17.45

Satubaletti 5-6v

Myyrmäen UT, pieni sali

Sylvia Szantyr

KE

17.30-18.30

ParkourTemppis 5-7v

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg, Sofia Kuvaja

KE

17.45-18.30

Satubaletti 3-4v

Myyrmäen UT, pieni sali

Sylvia Szantyr

TO

16.00-16.45

Liiku ja Leiki 4-6v

Rajatorpan koulu

Sofia Kuvaja, Ada Nyström

TO

17.15-18.00

Voimistelukoulu 3-5v

Aurinkokiven koulu

Ulrika Grönstrand

TO 

17.15-18.00

Tanssimix 6-8v

Aurinkokiven koulu

Anu Louhivuori

TO

17.15-18.15

Akrobatia 6-9v*

Lahnuksen koulu

Sofia Kuvaja, Ada Nyström

TO

17.15-18.00

TelineTemppis 3-4v

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg, Siiri Heino

TO

17.30-18.15

Satubaletti 5-6v

Karhunpesän päiväkoti

Sylvia Szantyr

TO

18-18.45

Gymnastics in English 4-7 yrs NEW / UUTUUS!

Pähkinärinteen koulu

Sanni Mäntykivi ja Iasmina Morosan

TO

18.00-19.00

Mikrobic**

Pähkinärinteen koulu

Maija Keurulainen

TO

18.00-18.45

TelineTemppis 5-6v

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg, Siiri Heino

TO

18.15-19.00

Temppuilu 4-6v*

Lahnuksen koulu

Sofia Kuvaja, Ada Nyström

TO

18.15-19.00

Satubaletti 3-4v

Karhunpesän päiväkoti

Sylvia Szantyr

PE

17.00-18.00

Parkour 6-8v

Askiston koulu

Kasper Marstio, Otto Rantala

LA

9.30-10.15

Temppuilu 3-5v

Uomarinteen koulu

Ulrika Grönstrand, Tuuli Saarinen

LA

9.45-10.30

Temppuilu 4-6v

Aurinkokiven koulu

Tiina Ahokas, Sanni Ahokas, Ada Nyström

LA 

10.15-11.15

Akrobatia 5-7v

Uomarinteen koulu

Ulrika Grönstrand, Tuuli Saarinen

LA

11.15-12.15

Telinevoimistelu 6-7v

Aurinkokiven koulu

Tiina Ahokas, Sanni Ahokas, Ada Nyström

SU

11-11.45

SuperTemppis– poikien pienryhmä

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg

SU

12.45-13.45

TelineTemppis 5-7v

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg, Iiris Rautio

SU

14.30-15.30

Joukkuevoimistelu 5-6v / Adelie**

VVS Temppis

Oona Lehtonen, Emmi Matala

SU

14.30-15.15

Satutanssi 4-6v

Myyrmäen UT, iso sali

Anniina Koivuniemi, Esther Grönstrand

SU

15.15-16.00

TelineTemppis 3-4v

VVS Temppis

Jonna Öhrnberg, Sofia Kuvaja

SU

15.15-16.00

Satutanssi 3-4v

Myyrmäen UT, iso sali

Anniina Koivuniemi, Esther Grönstrand

SU

16-16.45

Nuppuvalmennus 2013-2014

Uomarinteen koulu

Tiia Moilanen

 

*** Samaan aikaan aikuisten tunti VVS Kivasalilla!! Yhdistä aikuisen ja lapsen oma harrastus!!!

Lahnuksen koululla järjestettävät ryhmät järjestetään yhteistyössä Lahnus-Takkulaseudun omakotiyhdistys ry:n kanssa.