Aikuiset

VVS tarjoaa aikuislle monipuolisen kattauksen erilaisia ryhmäliikuntatunteja; mm. kehonhuoltoa, kuntojumppaa, joogaa, senioriliikuntaa sekä tanssillista voimistelua. Näiltä tunneilta ei hikeä tai hauskanpitoa puutu! 

Kauden kesto: 26.8.-15.12.2019
Tutustu kattavaan syksyn 2019 tuntitarjontaamme:

MAANANTAI   
MA10-11.00
Ryhtijumppa
Metropolia, MyyrmäkiKirsi-Marja Ahveninen
MA11-12.00 
FasciaMethod
Metropolia, MyyrmäkiKirsi-Marja Ahveninen
MA12-13.00
Iisi Lavis®
Metropolia, MyyrmäkiKirsi-Marja Ahveninen
MA17.30-18.30
Lavis®  
Tuomelan kouluNoora Jokipii
MA18.30-19.15
HIIT '45
Tuomelan kouluJohanna Mäkelä
MA19.15-20.15
Liikkuvuus ja rentous
Tuomelan kouluJohanna Mäkelä
MA19.30-21.00
Kuntojumppa+venyttely
Askiston kouluMarju Hassinen
TIISTAI    
TI10-11.30
Kuntorivitanssin jatkoryhmä
VVS Temppis parkettiSirpa Saari
TI10.30-11.30
Lihasvoimaa ja tasapainoa
VVS Temppis 
kanveesi
Sini Tuura
TI11.30-12.15 
Kehonhuolto
VVS Temppis 
kanveesi
Sini Tuura
TI12.30-14.00
IKILIIKE Jooga
Myyrmäen UT pieni saliEine Kauppinen
TI15-16.00
Ohjattu kuntosali
Arkin kuntosaliSanna Koli / Heidi Kaartinen
TI16-17.00
Ohjattu kuntosali
Arkin kuntosaliSanna Koli / Heidi Kaartinen
TI17-19.00
Miesten kuntosähly
Kaivokselan koulu
TI17.30-18.15
KuntosaliCircuit
KivaSaliSini Tuura
TI18-19.00
Pilates
Rajatorpan kouluHanna Rossi
TI19-20.00
Kuntokamppailu
Rajatorpan kouluHanna Rossi
TI18.30-20.30
Saaga, tanssillinen voimistelu
Tuomelan kouluSanna Koli
KESKIVIIKKO    
KE7.15-8.15
Yoga Flow®
VVS Temppis ParkettiAnu Louhivuori
KE10.00-11.00
Seniorijumppa
VVS Temppis 
Parketti
Anu Louhivuori
KE10.35-11.25
IKILIIKE Kuntorivitanssin alkeet
Myyrmäen UT 
iso sali 
Sirpa Saari
KE11.00-11.45
Kuntosalicircuit senioreille
KivaSaliLena Johans
KE11.25-12.15
Zumba Gold®
Myyrmäen UT 
iso sali 
Noora Jokipii
KE17.30-18.30
Rasvanpoltto 
Tuomelan kouluTanja Kristiansson
KE18.30-19.15
Kehonhuolto
Tuomelan kouluTanja Kristiansson
KE19.15-20.15
Nia® 
Tuomelan kouluEija Raitala
KE19.00-20.00
Voimistelu ja venyttely
VVS Temppis kanveesiTiina Reynish
KE20.00-21.00
Barre
Myyrmäen UT 
iso sali 
Sini Tuura
TORSTAI
TO9.50-10.50
Toiminnallinen treeni
Myyrmäen UT 
iso sali 
Mirva Ohralahti
TO10.00-11.00 
IKILIIKEttä lempeästi
Myyrmäen UT 
pieni sali 
Jonna Öhrnberg
TO10.50-11.50
Pilates   
Myyrmäen UT 
iso Sali 
Mirva Ohralahti
TO17.15-18.15
Kuntojumppa
Kilterin koulu Marju Hassinen
TO18.15-19.15
Reisi-vatsa-pakara-kiinteytys
Kilterin kouluMarju Hassinen
TO17.30-18.15
Kahvakuula
Pähkinärinteen kouluAnu Louhivuori
TO18.15-19.00  
Core
Pähkinärinteen kouluAnu Louhivuori
TO19-20.00
Itämaisen tanssin alkeisryhmä
Myyrmäen UT pieni SaliRiitta Hintikka
TO19.30-21.30
Tanssillinen voimistelu, Ajattomat
VVS Temppis kanveesiHannele Ahlqvist, Laura Nihti, Marita Haapasalo
TO20.00-21.00 
Nabila, Itämaisen tanssin jatkoryhmä 
Myyrmäen UT pieni SaliRiitta Hintikka
PERJANTAI   
PE 10-10.45 
IKILIIKE Tuolijumppa
Monitoimitila ArkkiVaihtuva ohjaaja
PE13.00-14.30 
Kuntojumppa + venyttely
Myyrmäen UT 
iso sali 
Anu Louhivuori

LAUANTAI     

LA10.00-11.00            
Zumba®/Lavis®       
Aurinkokiven kouluNoora Jokipii 
SUNNUNTAI   
SU14.00-15.15           
Astangajooga
Myyrmäen UT 
iso sali 
Teija Maila
SU18.00-20.00 
Ajattomat Jr, tanssillinen voimistelu
VVS Temppis kanveesiLiisa Ahlqvist-Lehkosuo, Anu Kuusela
SU18.30-20.30 
Ajattomat, tanssillinen voimistelu
Rajatorpan kouluHannele Ahlqvist, Laura Nihti, Marita Haapasalo