Lapset ja nuoret 7-17-vuotiaat

VVS:n tarjonta 7-17 -vuotiaille lapsille ja nuorille pitää sisällään kehon hallintaa ja koordinatiota kehittäviä perusvoimistelu-, tanssi-, temppuilu-, akrobatia- ja parkourtunteja. Näistä tunneista ei puutu hyvää mieltä ja oppimisen iloa. 

2-3 kertaa viikossa harjoittelevat, joukkuevoimistelun, kilpa-aerobicin ja tanssillisen voimistelun avoimet valmennusryhmät

Kauden kesto: 31.8.-13.12.2020 ja 11.1.-16.5.2021

SYKSY 2020, LAPSET JA NUORET 7-17v
MAANANTAI                                          
MA16-17.00
AkroTemppis 7->
TemppisUlrika Grönstrand
MA19.15-21.15
Joukkuevoimistelu Aquila 2004-2007***
TemppisUlrika Grönstrand ja Iiris Rautio
MA17-18.00
Kilpa-aerobic Minibic 2007-2011**
Temppis, yläsaliEmilia Siponen ja Iasmina Morosan
MA18-19.00
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015**
Temppis, yläsaliEmilia Siponen ja Iasmina Morosan
MA17-17.55
Parkour 10v->
Askiston kouluSylvia Szantyr ja Olivia Heinonen
MA18.40-19.30
Parkour 7-9v
Askiston kouluSylvia Szantyr ja Olivia Heinonen
MA16.45-18.15
Joukkuevoimistelu Annabel 2010-2011**
Rajatorpan kouluAnna Huttu, Laura Pelander
MA17.30-19.00
Joukkuevoimistelu Alanda 2008-2009**
Uomarinteen kouluHenna Tulimäki ja Emmi Matala
MA19-20.00
Dance! 9v->
Pakkalanrinteen
päiväkoti
Olivia Wright
TIISTAI
TI16.45-17.30
Poikien SuperTemppis
TemppisJonna Öhrnberg ja Esther Grönstrand
TI17.30-18.45 
Tanssillinen voimistelu Arion 2006-2010**
Temppis, kanveesiIlona Tiittala
TI18.15-19.15
Superit, tyttöjen voimistelun erityisryhmä
Temppis, yläsaliJonna Öhrnberg
TI18.15-19.15
ParkourTemppis 6-8v
TemppisIiris Rautio, Esther Grönstrand
TI18.45-20.45
Tanssillinen voimistelu Fenix 2002-2007**
Temppis, kanveesiLaura Nihti
TI19.15-20.15
TelineTemppis 7-10v
TemppisIiris Rautio ja Esther Grönstrand
TI18-19.00
HipHop 8v->
Rajatorpan kouluNina Lindroos
TI16-17.00
Akrobatia 8-12v
Ylästön koulun liikuntasaliSiiri Heino ja Lilja Lapveteläinen
TI18.30-19.30
Dance! 7v->
Ylästön koulun tanssisaliOlivia Wright
TI18.30-19.30
Parkour 6-9v
Ylästön koulun liikuntasaliSiiri Heino, Elle Järvinen, Lilja Lapveteläinen
TI16.30-17.30
Voimistelua ja välineitä 6-9v
Askiston kouluUlrika Grönstrand
TI19-21.00
Joukkuevoimistelu Aquila 2004-2007***
Askiston kouluUlrika Grönstrand
KESKIVIIKKO
KE16-17
AkroTemppis 9v->
Temppis

Ulrika Grönstrand
KE16.30-18.00
Joukkuevoimistelu Annabel 2010-2011**
Temppis, yläsaliAnna Huttu, Laura Pelander, Elina Kaarniemi
KE17-18.00
AkroTemppis 6-8v
TemppisUlrika Grönstrand ja Marnina Robinette
KE18-19.00
Joukkuevoimistelu Adelie 2012-2013** 
Temppis, yläsaliUlrika Grönstrand, Elina Kaarniemi
KE19-20.00
Tanssillinen voimistelu Pegasus 2010-2014**
Temppis, yläsaliUlrika Grönstrand, Ronja Nihti
KE19.30-20.30
TelineTemppis 8-12v
TemppisAnna Huttu ja Marnina Robinette
KE19-20.00
Showdance 7-10v
Myyrmäen UT, pieni saliSylvia Szantyr
KE16.30-17.30
Dance! 7-10v
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen
KE19-20.00
Dance! 11v->
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen
KE16.30-17.30
Telinevoimistelu 8-12v
Hämeenkylän liikuntahalliSiiri Heino ja
TORSTAI
TO16.45-17.45
ParkourTemppis 8v->
TemppisSiiri Heino ja Esther Grönstrand
TO19.15-20.15
Flikki&Voltti 10v-> edistyneet
TemppisSiiri Heino ja Esther Grönstrand
TO16-17.00
Voimistelua ja välineitä 7-10v
Aurinkokiven kouluUlrika Grönstrand
TO17-18.15
Joukkuevoimistelu Adelie 2012-2013**
Aurinkokiven kouluUlrika Grönstrand ja Saara Sihvonen
TO17.30-19.30
Joukkuevoimistelu Alanda 2008-2009**
Kaivokselan kouluHenna Tulimäki
TO16-17.00
Kilpa-aerobic Minibic 2007-2011**
Kaivokselan kouluIasmina Morosan ja Emilia Siponen
TO17-18.00
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015*
Kaivokselan kouluIasmina Morosan ja Emilia Siponen
TO16-17.00
Showdance 11v->
Rajatorpan kouluMinttu-Maari Harju
TO17-18.00
Tanssillinen voimistelu
Arion 2006-2010**
Rajatorpan kouluMinttu-Maari Harju
PERJANTAI
PE16.30-17.30
TelineTemppis 8-12v
TemppisElina Kaarniemi ja Mira Vasankari
PE18.15-19.15
TelineTemppis 6-8v
TemppisElina Kaarniemi ja Mira Vasankari
LAUANTAI
LA10.15-11.15     
Parkour 7-10v
Aurinkokiven kouluRoosa Aalto ja Jenna Piispanen
LA12-13.00     
Telinevoimistelu 
7-10v
Aurinkokiven kouluRoosa Aalto ja Jenna Piispanen
LA13-14.00     
Flikki&Voltti 10v->
Aurinkokiven kouluRoosa Aalto ja Jenna Piispanen
LA9.45-11.00
Tanssillinen voimistelu Pegasus 2010-2014**
Rajatorpan kouluUlrika Grönstrand ja Ronja Nihti
LA12-13.00
Akrobatia ja Airtrack 7-10v
Rajatorpan kouluUlrika Grönstrand ja Saara Sihvonen
LA13.45-15.45
Joukkuevoimistelu Aquila 2004-2007***
Rajatorpan kouluUlrika Grönstrand, Saara Sihvonen
SUNNUNTAI
SU12-13.00
TelineTemppis 7-10v
TemppisIiris Rautio ja Mariam Raivio
SU13-14.00
Flikki&Voltti 8v->
Temppis Iiris Rautio ja Mariam Raivio
SU16.30-18.30
Tanssillinen voimistelu Fenix 2002-2007**
Rajatorpan kouluLaura Nihti
SU16-17.00
Parkour 7-10v
Hämeenkylän liikuntahalliSylvia Szantyr ja Esther Grönstrand

** kaksi kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä
*** kolme kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä