Lapset ja nuoret 7-17-vuotiaat

VVS:n tarjonta 7-17 -vuotiaille lapsille ja nuorille pitää sisällään kehon hallintaa ja koordinatiota kehittäviä perusvoimistelu-, tanssi-, temppuilu-, akrobatia- ja parkourtunteja. Näistä tunneista ei puutu hyvää mieltä ja oppimisen iloa. 

Nyt tarjolla myös Parkour Skills ja Telinevoimistelu Skills ryhmät, joissa edetään jo haastavampiin harjoituksiin. Syksyn uutuutena myös Cheerdance! 

2-3 kertaa viikossa harjoittelevat, joukkuevoimistelun, kilpa-aerobicin ja tanssillisen voimistelun avoimet kilparyhmät


Syyskauden kesto: 30.8.-13.12.2021
Ilmoittautuminen syyskaudelle alkaa 5.8. klo 10

SYKSY 2021, LAPSET JA NUORET 7-17v
MAANANTAI                                          
MA16-16.55
AkroTemppis 9-13v
TemppisHeidi Mannikainen
MA16.30-18.00
Joukkuevoimistelu Annabel 2009-2011 synt.**
Rajatorpan kouluMira Vasankari, Mariam Raivio
MA18.30-19.25       Dance! 8-12vAskiston koulu





Riia Laitinen
MA18.45-19.30
AkroTemppis 5-8v
TemppisHeidi Mannikainen, Esther Grönstrand
MA19-19.55 
Dance! 9-14v
Pakkalanrinteen päiväkotiIra Helminen
MA19.35-20.30             TelineTemppis 8-12vTemppisHeidi Mannikainen, Esther Grönstrand
TIISTAI
TI16-16.55                   Seiso käsilläsi! 8-12vTemppisSonja Tynnilä
TI16-16.55             Akrobatia 8-12v Ylästön koulun liikuntasaliLiinu Oikari
TI16.15-17.10
Cheerdance 7-9v, B-ryhmä
Ylästön koulun tanssisaliMilla Hietula
TI16.45-18.00
Tanssillinen voimistelu Arion 2008-2012 synt.**
Rajatorpan kouluIlona Tiittala
TI17.15-18.10
Cheerdance 7-9v, A-ryhmä
Ylästön koulun tanssisaliMilla Hietula
TI17.50-18.35 SuperTemppis pienryhmä 1TemppisJonna Öhrnberg, Jenna Laamanen
TI18-18.55                   Hiphop 8-18v->Rajatorpan kouluNina Lindroos
TI18.15-19.30       Cheerdance 10-14vYlästön koulun tanssisaliMilla Hietula
TI18.30-20 Joukkuevoimistelu Adelie 2012–2013 synt.**Uomarinteen kouluHeidi Mannikainen, Veronika Fraidenberg
TI18.30-20.30   Tanssillinen voimistelu Fenix 2002-2007 synt.**Askiston kouluLaura Nihti
TI18.35-19.30             Parkour 7-10vYlästön koulun liikuntasaliLiinu Oikari, Mariam Raivio
TI18.40-19.25
TelineTemppis 5-7v
TemppisJonna Öhrnberg, Jenna Laamanen
TI19.10-21.10 Joukkuevoimistelu Aquila 2004-2007 synt.***Aurinkokiven kouluUlrika Grönstrand
TI19.30-20.30             Seiso käsilläsi! Yli 12v- ja aikuisetTemppisSonja Tynnilä
KESKIVIIKKO
KE16:30-18
Kilpa-aerobic Minibic 2007-2011 synt.**
Kaivokselan kouluTeresa Kortelainen,  Nea Pirilä
KE16.15-17.10 Telinevoimistelu 8-12vHämeenkylän liikuntahalliSiiri Heino
KE16:30-17:30
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015 synt.**
Kaivokselan kouluTeresa Kortelainen,  Nea Pirilä
KE18.40-19.30 Kipinävoimistelu 6-9vAskiston kouluMaija Keurulainen, Aada Huopaniemi
KE18.55-19.50  
Parkour 6-8v 
Hämeenkylän liikuntahalliSiiri Heino, Mira Martikainen
KE19-19.55
Dance! yli 7v ja aikuiset, sopii esim. lapsen ja aikuisen yhteiseksi harrastukseksi
Myyrmäen UT, pieni saliAda Rauhanoksa
KE19.05-20.00
Dance! 8-12v
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen
KE19.15-20.10
TelineTemppis 7-10v
TemppisTinja Piispanen ja Mira Vasankari
TORSTAI
TO16-16.55
ParkourTemppis 9-14v
TemppisSiiri Heino
TO16-16.55
Parkour 8-12v
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliHeidi Mannikainen, Otto Rantala
TO16.30-17.25
Showdance 11-18v
Rajatorpan kouluAda Rauhanoksa, Aura Heikkilä
TO16:30-18
Kilpa-aerobic Minibic 2007-2011**
Kaivokselan kouluTeresa Kortelainen, Iina Niirainen
TO16.20-17.35 Cheerdance 10-14vTemppis, yläsaliMilla Hietula
TO16.30-18.00
Joukkuevoimistelu Annabel 2009-2011 synt.**
Pähkinärinteen kouluMira Vasankari, Miriam Raivio
TO17-17.55
Parkour 6-8v
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliHeidi Mannikainen, Otto Rantala
TO16:30-17:30
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015**
Kaivokselan kouluTeresa Kortelainen, Iina Niirainen
TO17.40-18.35 Cheerdance 7-9vTemppis, yläsaliMilla Hietula
TO18.40-19.35 ParkourTemppis 7-10vTemppisSiiri Heino 
TO19-21.00 Joukkuevoimistelu Aquila 2004-2007 synt.***Askiston kouluUlrika Grönstrand
TO19.40-20.40         Flikki & Voltti edistyneet 10-15vTemppisSiiri Heino 
PERJANTAI
PE16.40-17.35
Flikki & Voltti 8-12v
TemppisElina Kaarniemi, Miisa Karjalahti
PE18.30-19.20
TelineTemppis 6-8v
TemppisElina Kaarniemi, Miisa Karjalahti
LAUANTAI
LA11.30-12.25
Akrobatia ja Airtrack 7-10v
Rajatorpan kouluUlrika Grönstrand, Taru Nihti
LA11.40-12.35 Telinevoimistelu 8-12v
Huom! Aloitus vasta 11.9.
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliTinja Piispanen, Mariam Raivio
LA12.40-13.40               Telinevoimistelu Skills 10-15v
Huom! Aloitus vasta 11.9.
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliTinja Piispanen, Mariam Raivio
LA13-15.30
Joukkuevoimistelu Aquila 2004-2007 synt. ***
Uomarinteen kouluUlrika Grönstrand
SUNNUNTAI
SU10-11.15       Tanssillinen voimistelu Arion 2008-2012 synt.**Rajatorpan kouluRonja Nihti
SU11.40-12.30 
ParkourTemppis 6-8v
TemppisHeidi Mannikainen, Oona Lipponen
SU16.30-18.30
Tanssillinen voimistelu Fenix 2002-2007 synt.**
Rajatorpan kouluLaura Nihti
SU17-18.30 Joukkuevoimistelu Adelie 2012–2013 synt.**Uomarinteen kouluHeidi Mannikainen, Veronika Fraidenberg
SU17-17.55
Superit, tyttöjen voimistelun erityisryhmä
Askiston kouluJonna Öhrnberg
SU18-18.55             Parkour 7-9vAskiston kouluJonna Öhrnberg, Aada Huopaniemi
SU19-19.55             Parkour 10-15vAskiston kouluJonna Öhrnberg, Aada Huopaniemi

** kaksi kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä
*** kolme kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä