Lapset ja nuoret 7-17-vuotiaat

VVS:n tarjonta 7-17 -vuotiaille lapsille ja nuorille pitää sisällään kehon hallintaa ja koordinatiota kehittäviä perusvoimistelu-, tanssi-, temppuilu-, akrobatia- ja parkourtunteja. Näistä tunneista ei puutu hyvää mieltä ja oppimisen iloa. 

2 kertaa viikossa harjoittelevat, joukkuevoimistelun, kilpa-aerobicin ja tanssillisen voimistelun avoimet kilparyhmät

Syyskausi 22.8.-11.12.
Ilmoittautuminen alkaa ma 8.8. klo 12 MyClubissa. Julkaisemme syksyn tuntikalenterin kesäkuun loppuun mennessä. 


SYKSY 2022, LAPSET JA NUORET 7-17v

MAANANTAI                                          


MA16.00-16.55
AkroTemppis 9-13v
TemppisHeidi Mannikainen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
MA16.15-17.10
Tanssillinen voimistelu 8-12v
Ylästön koulu, tanssisaliKatariina KuronenLue lisää ja ilmoittaudu
MA16.30-18.00
Joukkuevoimistelu Annabel 2009-2011 synt.**
Rajatorpan kouluMariam Raivio, Ella KauppilaLue lisää ja ilmoittaudu
MA17.50-18.45
Cheerdance 7-9v
Pakkalanrinteen päiväkotiAda Rauhanoksa, Enni LaxLue lisää ja ilmoittaudu
MA18.45-19.30
AkroTemppis 5-8v
TemppisHeidi Mannikainen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
MA18.50-20.05
Cheerdance 10-14v
Pakkalanrinteen päiväkotiAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
MA19.35-20.30
TelineTemppis 8-12v
TemppisHeidi Mannikainen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
TIISTAI
TI16-16.55
Akrobatia 7-10v
Ylästön koulun liikuntasaliKatariina KuronenLue lisää ja ilmoittaudu
TI16.10-17.25
Cheerdance 10-14v **
Ylästön koulun tanssisaliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TI16.15-17.30
Tanssillinen voimistelu Arion 2006-2010 synt.**
Rajatorpan kouluIlona TiittalaLue lisää ja ilmoittaudu
TI16.30-17.25
AkroSirkusTemppis 6-8v
VVS TemppisMariam Raivio ja Tinja PiispanenLue lisää ja ilmoittaudu
TI17.30-18.25
Cheerdance 7-9v **
Ylästön koulun tanssisaliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TI18-19.15
Joukkuevoimistelu Astrix 2014-2015 synt.**
VVS Temppis, yläsaliSanni Pennanen, Stella GranholmLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.30-20.00
Joukkuevoimistelu Adelie 2012-2013 synt.**
Uomarinteen kouluHeidi Mannikainen, Oona EskuriLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.30-19.25
FamilyDance yli 6v + aikuinen
Ylästön koulun tanssisaliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TI19.10-20.05
TelineTemppis 7-10v
VVS TemppisMariam Raivio ja Tinja PiispanenLue lisää ja ilmoittaudu
KESKIVIIKKO
KE16.15-17.10 Telinevoimistelu 8-12vHämeenkylän liikuntahalliMariam Raivio, Essi WarisLue lisää ja ilmoittaudu
KE16.30-17.25
Kipinävoimistelu 7-10v
Askiston kouluKatariina KuronenLue lisää ja ilmoittaudu
KE16.30-17.25
TelineTemppis 7-10v
VVS TemppisMira VasankariLue lisää ja ilmoittaudu
KE17-18.00
Kilpa-aerobic Minibic 2011-2013 synt. **
Kaivokselan kouluMaija Keurulainen, Teresa KortelainenLue lisää ja ilmoittaudu
KE17-18.30
Kilpa-aerobic Prennubic 2008-2010 synt. **
VVS Temppis, KA saliSaija MokkilaLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.20-19.15
Superit, erityisvoimistelun pienryhmä yli 10v-
Askiston kouluKatariina KuronenLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.40-19.35
FamilyDance! yli 7v ja aikuiset, sopii esim. lapsen ja aikuisen yhteiseksi harrastukseksi
Myyrmäen UT, pieni saliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.55-19.50 
Telinevoimistelu 6-8v
Hämeenkylän liikuntahalliMariam Raivio, Essi WarisLue lisää ja ilmoittaudu
KE19.05-20.00
Dance! 8-12v
Aurinkokiven koulu, 2.krsRiia Laitinen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
KE19.15-20.10
Flikki&VolttiTemppis 8-11v
VVS TemppisMaija Keurulainen, Enni LaxLue lisää ja ilmoittaudu
KE19.40-20.35
Showdance 11-15v
Myyrmäen urheilutalo, pieni saliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TORSTAI
TO16.00-16.55
KipinäTemppis 7-10v
TemppisKatariina KuronenLue lisää ja ilmoittaudu
TO16.15-17.10
Parkour 9-12v
Aurinkokiven koulu, liikuntasali
Lue lisää ja ilmoittaudu
TO16.30-17.45 Cheerdance 10-14v**VVS Temppis, yläsaliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TO16.45-18.15
Joukkuevoimistelu Annabel 2009-2011 synt.**
Pähkinärinteen kouluUlrika Grönstrand ja Ella KauppilaLue lisää ja ilmoittaudu
TO16.45-18
Tanssillinen voimistelu Pegasus 2011-2015 synt.**
Rajatorpan kouluRonja ja Taru NihtiLue lisää ja ilmoittaudu
TO17.50-18.35
SuperDance! Erityislasten pienryhmä



VVS Temppis, yläsaliAda Rauhanoksa, Elina FromLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.30-19.25
Dance! 8-12v
Askiston kouluNatalie BrownLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.40-19.25
SuperTemppis! Erityislasten pienryhmä
VVS TemppisEllen Söderström, Elina FromLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.40-19.35 Cheerdance 7-9v**VVS Temppis, yläsaliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.55-19.50
Parkour 7-9v
Aurinkokiven koulu, liikuntasali
Lue lisää ja ilmoittaudu
TO19.30-20.25
Flikki&VolttiTemppis edistyneet yli 10v
VVS TemppisMaija Keurulainen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
PERJANTAI
PE16-16.55
ParkourTemppis 9-14v
VVS TemppisErimoverLue lisää ja ilmoittaudu
PE18.45-19.40
ParkourTemppis 7-10v
VVS TemppisErimoverLue lisää ja ilmoittaudu
LAUANTAI
LA9-10.00
Kilpa-aerobic Minibic 2011-2013 synt. **
VVS Temppis, KA-saliMaija Keurulainen, Teresa KortelainenLue lisää ja ilmoittaudu
LA11.30-12.25
Akrobatia&Airtrack 7-10v
Rajatorpan kouluUlrika GrönstrandLue lisää ja ilmoittaudu
LA12-12.55
Telinevoimistelu 8-12v
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliRoosa ja Ronja AaltoLue lisää ja ilmoittaudu
LA13-14.00
Telinevoimistelu Skills 10-15v
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliRoosa ja Ronja AaltoLue lisää ja ilmoittaudu
SUNNUNTAI
SU10.00-11.15     
Tanssillinen voimistelu Arion 2006-2010 synt. ja Pegasus 2011-2015 synt.**
Rajatorpan kouluRonja ja Taru Nihti
SU11-12.30
Kilpa-aerobic Prennubic 2008-2010 synt. **
VVS Temppis, KA-saliTeresa KortelainenLue lisää ja ilmoittaudu
SU11.40-12.30
ParkourTemppis 6-8v
VVS TemppisHeidi Mannikainen ja Oona LipponenLue lisää ja ilmoittaudu
SU16-17.30
Joukkuevoimistelu Adelie 2012-2013 synt. **
VVS Temppis, kanveesiHeidi Mannikainen ja Oona EskuriLue lisää ja ilmoittaudu
SU18-19.15
Joukkuevoimistelu Astrix 2014-2015 synt. **
Uomarinteen kouluSanni Pennanen, Stella GranholmLue lisää ja ilmoittaudu
SU18.00-18.55            Parkour 7-9vAskiston koulu Aada Huopaniemi, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu
SU19.00-19.55          Parkour 10-15vAskiston koulu Aada Huopaniemi, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu

** kaksi kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä