Alle 7-vuotiaat

VVS:n tarjonta alle 7-vuotiaille lapsille pitää sisällään iloisia ja vauhdikkaita perusvoimistelu- ja tanssitunteja, temppuilua, balettia, akrobatiaa ja parkouria. Muistathan myös laajan VVS perheliikuntatarjonnan!

2-3 kertaa viikossa harjoittelevat, joukkuevoimistelun, kilpa-aerobicin ja tanssillisen voimistelun avoimet kilparyhmät

Syyskauden kesto: 30.8.-13.12.2021
Ilmoittautuminen syyskaudelle alkaa 5.8. klo 10

SYKSY 2021
MAANANTAI   
MA16.30-17.15
Kipinävoimistelu 5-6v
Ylästön koulu, tanssisaliLiinu Oikari, Jenna Laamanen
MA16.50-17.35     Dance! 5-7v Askiston kouluRiia Laitinen, Aada Huopaniemi
MA17.00-17.45
Touhutemppis 3-4v
Temppis Heidi Mannikainen, Mariia Räty
MA17.20-18.00
Satubaletti 3-4v
Ylästön koulu, tanssisaliLiinu Oikari, Jenna Laamanen
MA17.20-18.05     Dance! 3-4vPakkalanrinteen päiväkotiIra Helminen, Sara Huhtala
MA17.40-18.25     Dance! 3-4vAskiston kouluRiia Laitinen, Aada Huopaniemi
MA18.05-18.50 Kipinävoimistelu 5-6vRajatorpan kouluMira Vasankari, Mariam Raivio
MA18.10-18.55     Dance! 5-6v Pakkalanrinteen päiväkotiIra Helminen, Sara Huhtala
MA18.45-19.30 AkroTemppis 5-8vTemppisHeidi Mannikainen, Mariia Räty
TIISTAI
TI16.55-17.40
Akrotemppuilu 5-7v
Ylästön koulu, liikuntasaliLiinu Oikari, Mariam Raivio
TI

17.05-18.00

Voimistelu 6-9v

Aurinkokiven koulu, liikuntasaliUlrika Grönstrand
TI17.30-18.30 Joukkuevoimistelu Astrix 2014-2016**Uomarinteen KouluHeidi Mannikainen, Emmi Matala, Veronika Fraidenberg
TI17.50-18.35 SuperTemppis pienryhmä 1TemppisJonna Öhrnberg, Esther Grönstrand
TI18.15-19.00 Kipinävoimistelu 3-5vAurinkokiven koulu, näyttämöUlrika Grönstrand, Eerika Sjölund
TI18.40-19.25 SuperTemppis pienryhmä 2TemppisJonna Öhrnberg
KESKIVIIKKO
KE16.10-17.00
TelineTemppis 6-8v
TemppisHeidi Mannikainen
KE16.40-17.25 Alkeisbaletti 4-6vAurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen, Iia Kaijanen
KE17-18.00
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015 synt.**
Kaivokselan kouluTeresa Kortelainen, Iina Niirainen, Nea Pirilä
KE17.05-17.50
Touhutemppis 3-4v
TemppisHeidi Mannikainen, Tinja Piispanen
KE17.15-18 Telinevoimistelu 5-7vHämeenkylän liikuntahalliSiiri Heino
KE17.20-18.05
Satubaletti 3-4v
Myyrmäen UT, pieni saliRiia Laitinen, Taru Nihti
KE17.30-18.10 Satubaletti 3-4vAurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen, Iia Kaijanen
KE17.55-18.40 TelineTemppis 5-7vTemppisTinja Piispanen, Mira Vasankari
KE18.05-18.50 Touhutemppuilu 3-5vHämeenkylän liikuntahalliSiiri Heino
KE18.10-18.55 Alkeisbaletti 5-6vMyyrmäen UT, pieni saliRiia Laitinen, Taru Nihti
KE18.15-19.00
Dance! 5-7v
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen, Iia Kaijanen
KE18.55-19.50    Parkour 6-8v   




Hämeenkylän liikuntahalliSiiri Heino
TORSTAI
TO17-17.45 ParkourTemppis 5-7v





TemppisSiiri Heino
TO17-18.00
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015 synt.**
Kaivokselan kouluTeresa Kortelainen, Iina Niirainen, Nea Pirilä
TO17-18.00
Tanssillinen voimistelu Pegasus 2010-2014 synt.**
Rajatorpan kouluRiia Laitinen, Ronja Nihti
TO17-17.55             Parkour 6-8vAurinkokiven koulu, liikuntasaliHeidi Mannikainen, Otto Rantala
TO17.50-18.35 TouhuTemppis 3-4vTemppisSiiri Heino
TO18.05-18.50 Kipinävoimistelu 3-4vPähkinärinteen kouluMira Vasankari, Mariam Raivio
TO18.10-18.55 Kipinävoimistelu 4-6vAskiston kouluUlrika Grönstrad, Eerika Sjölund
PERJANTAI
PE17.40-18.25
TelineTemppis 4-6v
TemppisElina Kaarniemi, Miisa Karjalahti
PE18.30-19.20
TelineTemppis 6-8v
TemppisElina Kaarniemi, Miisa Karjalahti
LAUANTAI
LA10-10.45
Touhutemppuilu 3-5v
Huom! Aloitus vasta 11.9.
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliTinja Piispanen, Mariam Raivio
LA10.40-11.25     Akrobatia & Airtrack 4-6vRajatorpan kouluUlrika Grönstrand
LA10.50-11.35 Telinevoimistelu 5-7v
Huom! aloitus vasta 11.9.
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliTinja Piispanen, Mariam Raivio
SUNNUNTAI
SU10-11.15           Tanssillinen voimistelu Pegasus 2010-2014 synt.**Rajatorpan kouluRonja Nihti
SU10.50-11.35 NaperoParkourTemppis 4-6vTemppisHeidi Mannikainen, Oona Lipponen
SU11.40-12.30
ParkourTemppis 6-8v 
TemppisHeidi Mannikainen, Oona Lipponen
SU13.45-15.00
Joukkuevoimistelu Astrix 2014-2016 synt.**
Uomarinteen kouluEmmi Matala, Heidi Mannikainen 

** kaksi kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä