Alle 7-vuotiaat

VVS:n tarjonta alle 7-vuotiaille lapsille pitää sisällään iloisia ja vauhdikkaita perusvoimistelu- ja tanssitunteja, temppuilua, balettia, akrobatiaa ja parkouria. Muistathan myös laajan VVS perheliikuntatarjonnan!

2-3 kertaa viikossa harjoittelevat, joukkuevoimistelun, kilpa-aerobicin ja tanssillisen voimistelun avoimet valmennusryhmät

Kevätkauden kesto: 1.2.-6.6.2021



KEVÄT 2021 LAPSET 3-7v
MAANANTAI   
MA17.45-18.30
TouhuTemppis 3-4v
TemppisUlrika Grönstrand ja Iiris Rautio
MA18.35-19.20
AkroTemppis 5-7v
TemppisUlrika Grönstrand ja Iiris Rautio
MA17.55-18.40
Naperoparkour 4-6v
Askiston kouluSylvia Szantyr ja Olivia Heinonen
MA18-19.00
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015**
Temppis, yläsaliIasmina Morosan, Tiia Savonius, Iina Niiranen
MA17.15-18.00
Dance! 3-4v
Pakkalanrinteen päiväkotiOlivia Wright ja Ira Helminen
MA18.10-18.55
Dance! 5-6v
Pakkalanrinteen päiväkotiOlivia Wright ja Ira Helminen
MA16-16.45
Touhutemppuilu 4-6v
Huom! Yhteistyössä Nikkarin ja Vapaalan päiväkotien kanssa
Rajatorpan kouluLaura Pelander ja Veronika Fraidenberger
TIISTAI
TI16.55-17.40
Poikien SuperTemppis
TemppisIiris Rautio ja Esther Grönstrand
TI17.40-18.25
NaperoParkourTemppis 4-6v
TemppisEsther Grönstrand ja Iiris Rautio
TI18.30-19.30
ParkourTemppis 6-8v
TemppisIiris Rautio ja Esther Grönstrand
TI16.30-17.30
Voimistelua ja välineitä 6-9v
Askiston kouluUlrika Grönstrand
TI18.15-19.00
Voimistelukoulu 3-5v
Askiston kouluUlrika Grönstrand ja Eerika Sjölund
TI17-17.40
Satubaletti 3-4v
Ylästön koulun tanssisaliOlivia Wright ja Marnina Robinette
TI17-17.45
Touhutemppuilu 4-6v
Ylästön koulun liikuntasaliSiiri Heino ja Elle Järvinen
TI17.50-18.30
Alkeisbaletti 5-6v
Ylästön koulun tanssisaliOlivia Wright ja Marnina Robinette
TI18.30-19.30
Parkour 6-9v
Ylästön koulun liikuntasaliSiiri Heino, Elle Järvinen ja Marnina Robinette
KESKIVIIKKO
KE16.45-17.45
AkroTemppis 6-8v
TemppisUlrika Grönstrand ja Ilona Lundell
KE17.50-18.35
TouhuTemppis 3-4v
TemppisUlrika Grönstrand, Elina Kaarniemi ja Ilona Lundell
KE18.40-19.25
TelineTemppis 5-7v
TemppisUlrika Grönstrand, Elina Kaarniemi ja Ilona Lundell
KE17.30-18.15
Satubaletti 3-4v
Myyrmäen UT, pieni saliSylvia Szantyr
KE18.15-19.00
Alkeisbaletti 5-6v
Myyrmäen UT, pieni saliSylvia Szantyr
KE17.30-18.15
Touhutemppuilu 3-5v
Hämeenkylän liikuntahalliPhilippe Perov, Minea Nupponen
KE18.15-19.00
Telinevoimistelu 5-7v
Hämeenkylän liikuntahalliPhilippe Perov, Minea Nupponen
KE16.45-17.30
Satubaletti 3-4v Ryhmä 2
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen
KE17.30-18.15
Satubaletti 3-4v
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen ja Jenna Piispanen
KE18.15-19.00
Dance! 5-6v
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen ja Jenna Piispanen
KE19-20.00      
Akrobatia 5-8v
Aurinkokiven koulu, 2.krsKatri Nogelainen
TORSTAI
TO17-18.00 
Joukkuevoimistelu Astrix 2014-2016**
Temppis, kanveesiEmmi Matala ja Mira Vasankari
TO18.45-19.30
ParkourTemppis 5-7v
TemppisSiiri Heino ja Mariam Raivio
TO17-18.00
Kilpa-aerobic Mikrobic 2012-2015**
Kaivokselan kouluIasmina Morosan, Tiia Savonius, Iina Niiranen
TO18.45-19.45
Tanssillinen voimistelu Pegasus 2010-2014 synt.**


Aurinkokiven koulu, näyttämöUlrika Grönstrand, Ronja Nihti
PERJANTAI
PE16-17.30
PerjantaiPomppu - temppuiluaika
UUTUUS
TemppisElina Kaarniemi
PE17.30-18.15
TelineTemppis 4-6v
TemppisElina Kaarniemi ja Mira Vasankari
PE18.15-19.15
TelineTemppis 6-8v
TemppisElina Kaarniemi ja Mira Vasankari
LAUANTAI
LA9.30-10.15
Touhutemppuilu 3-5v
Aurinkokiven kouluRoosa Aalto, Ronja Aalto
LA11.15-12.00
Telinevoimistelu 5-7v
Aurinkokiven kouluRoosa Aalto, Ronja Aalto
LA10.45-12.00
Tanssillinen voimistelu Pegasus 2010-2014 synt.**
Rajatorpan kouluUlrika Grönstrand ja Ronja Nihti
SUNNUNTAI
SU11.45-12.40
TelineTemppis 5-9v
TemppisPhilippe Perov ja Mariam Raivio
SU17-17.45
Parkour 5-7v
Hämeenkylän liikuntahalliSylvia Szantyr, Mariam Raivio 
SU17-17.55
Voimistelukoulu 4-5v
Aurinkokiven kouluKaisa Villanen ja Soile Granholm
SU14-15.00
Joukkuevoimistelu Astrix 2014-2016 synt.**
Uomarinteen kouluEmmi Matala ja Lilja Lapveteläinen

** kaksi kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä