Alle 7-vuotiaat

VVS:n tarjonta alle 7-vuotiaille lapsille pitää sisällään iloisia ja vauhdikkaita perusvoimistelu- ja tanssitunteja, temppuilua, balettia, akrobatiaa ja parkouria. Kaikki alle kouluikäisten toiminta mukailee Voimisteluliiton Voimistelukoulutoimintaa. Muistathan myös laajan ja yläikärajattoman VVS perheliikuntatarjonnan!

2-3 kertaa viikossa harjoittelevat, joukkuevoimistelun, kilpa-aerobicin ja tanssillisen voimistelun avoimet kilparyhmät

Ilmoittautuminen alkaa ma 8.8. klo 12 MyClubissa.
Syyskausi 22.8.-11.12.2022
Tunteja ei pidetä syyslomalla 17.-23.10. eikä tiistaina 6.12. 

Ilmoittautumislinkit päivitetään elokuun alussa.

SYKSY 2022
MAANANTAI   
MA17-17.45      
Satubaletti 3-4v
Pakkalanrinteen päiväkotiAda Rauhanoksa, Enni LaxLue lisää ja ilmoittaudu
MA17-17.45
Kipinävoimistelu 5-7v
Askiston kouluMira Vasankari, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu
MA17-17.45    
NaperoTelineTemppis 4-6v
VVS TemppisHeidi Mannikainen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
MA17.15-18.00
Satubaletti 3-4v
Ylästön koulu, tanssisaliKatariina Kuronen, Jenna LaamanenLue lisää ja ilmoittaudu
MA17.50-18.35 
Kipinävoimistelu 3-4v
Askiston kouluMira Vasankari, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu
MA 18.05-18.50
Kipinävoimistelu 5-6v
Rajatorpan kouluMariam Raivio ja Ella KauppilaLue lisää ja ilmoittaudu
MA18.45-19.30
AkroTemppis 5-8v
VVS TemppisHeidi Mannikainen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
TIISTAI
TI16.30-17.25
AkroSirkusTemppis 6-8v
VVS TemppisMariam Raivio ja Tinja PiispanenLue lisää ja ilmoittaudu
TI17-18.00
Joukkuevoimistelu Adila 2016-2017 synt.**
VVS Temppis yläsaliSanni Pennanen ja Stella GranholmLue lisää ja ilmoittaudu
TI 17-17.45
AkroTemppuilu 4-6v
Ylästön koulu, liikuntasaliKatariina Kuronen, Jenna LaamanenLue lisää ja ilmoittaudu
TI17.15-18.00
Dance 5-6v
Pakkalanrinteen päiväkotiNatalie BrownLue lisää ja ilmoittaudu
TI17.15-18.00
Kipinävoimistelu 5-7v
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliUlrika Grönstrand ja Eerika SjölundLue lisää ja ilmoittaudu
TI17.30-18.15
Kipinävoimistelu 3-4v
Rajatorpan kouluMira Vasankari ja Berfin DemirbasLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.05-18.50
Dance 3-4v
Pakkalanrinteen päiväkotiNatalie BrownLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.15-19.00
Kipinävoimistelu 3-4v
Aurinkokiven koulu, näyttämöUlrika Grönstrand ja Eerika SjölundLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.20-19.05
NaperoAkroTemppis 4-6v
VVS TemppisMariam Raivio ja Tinja PiispanenLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.40-19.25
Kipinävoimistelu 5-7v
Ylästön koulu, liikuntasaliKatariina Kuronen, Jenna LaamanenLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.55-19.40
Dance 6-8v
Pakkalanrinteen päiväkotiNatalie BrownLue lisää ja ilmoittaudu
KESKIVIIKKO
KE16-17.00
Kilpa-aerobic Mikrot 2014-2017 synt.**
Kaivokselan kouluMaija Keurulainen ja Teresa KortelainenLue lisää ja ilmoittaudu
KE16.40-17.25 Alkeisbaletti 4-6vAurinkokiven koulu, 2.krsRiia Laitinen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
KE17-17.45
Satubaletti 3-4v
Myyrmäen UT, pieni saliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
KE17.30-18.10 Satubaletti 3-4vAurinkokiven koulu, 2.krsRiia Laitinen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
KE17.30-18.15
TouhuTemppis 3-4v
VVS TemppisMira Vasankari, Enni LaxLue lisää ja ilmoittaudu
KE17.50-18.35 Alkeisbaletti 5-6vMyyrmäen UT, pieni saliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.05-18.50
Touhutemppuilu 4-6v
Hämeenkylän liikuntahalliMariam Raivio, Essi WarisLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.15-19.00
Dance! 5-7v
Aurinkokiven koulu, 2.krsRiia Laitinen, Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.25-19.10
TelineTemppis 5-7v
VVS TemppisMira Vasankari, Enni LaxLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.55-19.50
Telinevoimistelu 6-8v
Hämeenkylän liikuntahalliMariam RaivioLue lisää ja ilmoittaudu
TORSTAI
TO16.50-17.35
Dance 5-7v
Askiston kouluNatalie Brown, Julia LehtonenLue lisää ja ilmoittaudu
TO17.15-18.00
Parkour 5-7v
Aurinkokiven koulu, liikuntasali
Lue lisää ja ilmoittaudu
TO17.40-18.25
Dance 3-4v
Askiston kouluNatalie Brown, Julia LehtonenLue lisää ja ilmoittaudu
TO17.50-18.35
SuperDance! pienryhmä
VVS Temppis, yläsaliAda Rauhanoksa ja Elina FromLue lisää ja ilmoittaudu
TO17.50-18.35
TouhuTemppis 3-4v
VVS TemppisKatariina Kuronen ja Ellen SöderströmLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.15-19.00
Kipinävoimistelu 4-6v
Pähkinärinteen kouluUlrika Grönstrand ja Ella KauppilaLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.40-19.25
SuperTemppis pienryhmä
VVS TemppisEllen Söderström ja Elina FromLue lisää ja ilmoittaudu
PERJANTAI
PE17.50-18.40
ParkourTemppis 5-7v
VVS TemppisErimoverLue lisää ja ilmoittaudu
LAUANTAI
LA10.20-11.05
Touhutemppuilu 3-5v
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliRoosa ja Ronja AaltoLue lisää ja ilmoittaudu
LA11.10-11.55
Telinevoimistelu 5-7v
Aurinkokiven koulu, liikuntasaliRoosa ja Ronja AaltoLue lisää ja ilmoittaudu
LA10.40-11.25 
Akrobatia & Airtrack 4-6v
Rajatorpan kouluUlrika GrönstrandLue lisää ja ilmoittaudu
LA11-12.15
Kilpa-aerobic Mikrot 2014-2017 synt.**
VVS Temppis, KA-saliMaija Keurulainen, Teresa KortelainenLue lisää ja ilmoittaudu
SUNNUNTAI
SU10.50-11.35 NaperoParkourTemppis 4-6vVVS TemppisHeidi Mannikainen, Oona LipponenLue lisää ja ilmoittaudu
SU11.40-12.30
ParkourTemppis 6-8v 
VVS TemppisHeidi Mannikainen, Oona LipponenLue lisää ja ilmoittaudu
SU17-18.00
Adila 2016-2017 synt.**
Uomarinteen kouluSanni Pennanen, Stella GranholmLue lisää ja ilmoittaudu
SU17.10-17.55
Touhutemppuilu 4-6v
Askiston kouluAada Huopaniemi, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu

** kaksi kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä