Alle 7-vuotiaat

VVS:n tarjonta alle 7-vuotiaille lapsille pitää sisällään iloisia ja vauhdikkaita perusvoimistelu- ja tanssitunteja, temppuilua, balettia, akrobatiaa ja parkouria.

Kauden kesto: 26.8.-15.12.2019
Tutustu kattavaan syksyn 2019 tuntitarjontaamme:

MAANANTAI   
MA17.30-18.15
TouhuTemppis 3-4v
TemppisUlrika Grönstrand ja Iiris Rautio
MA18.15-19.00
AkroTemppis 5-7v
TemppisUlrika Grönstrand ja Iiris Rautio
MA17.45-18.30
Touhutemppuilu 3-5v
Askiston kouluPetra Puttonen ja Helmi Kuvaja
MA18.30-19.30
Telinevoimistelu 6-7v
Askiston kouluPetra Puttonen ja Helmi Kuvaja
MA17.30-18.15
Dance! 3-4v
Pakkalarinteen
päiväkoti
Sara Liias ja Sonja Inkilä
MA18.15-19.00
Dance! 5-7v
Pakkalarinteen
päiväkoti
Sara Liias ja Sonja Inkilä
TIISTAI
TI17.30-18.15
ParkourTemppis 5-7v
TemppisJonna Öhrnberg, Siiri Heino
TI17.00-18.00
Joukkuevoimistelu Adelie 2012-2013**
Ylästön kouluUlrika Grönstrand, Sara Napari
TI18-18.45
Voimistelukoulu 3-4v
Ylästön 
koulu
Ulrika Grönstrand, Sara Napari, Mira Vasankari
TI18.45-19.30
Vauhtitemppuilu 5-7v
Ylästön 
koulu
Ulrika Grönstrand, Sara Napari, Mira Vasankari
TI17.30-18.15
Satuvoimistelu 4-5v
Uomarinteen kouluSaga Varonen
KESKIVIIKKO
KE17.00-18.00
Kilpa-aerobic Mikrobic 2011-2013**
Kaivokselan kouluOlivia Huiko, Iasmina Morosan
KE17.15-18.00
Poikien SuperTemppis
TemppisJonna Öhrnberg, Esther Grönstrand
KE18-18.45
TouhuTemppis 3-4v
TemppisJonna Öhrnberg, Esther Grönstrand
KE18.15-19.00
Voimistelukoulu 4-6v
Askiston kouluUlrika Grönstrand
KE17.35-18.15
Satubaletti 3-4v
Myyrmäen UT, pieni saliMaria Sokka, Olivia Wright
KE18.15-19.00
Satubaletti 5-6v
Myyrmäen UT, pieni saliMaria Sokka, Olivia Wright
TORSTAI
TO17.30-18.30
Parkour&StreetFit 6-9v
Lahnuksen kouluJonna Öhrnberg, Olivia Heinonen
TO18-18.45 
TelineTemppis 5-7v
TemppisSiiri Heino, Iiris Rautio
TO16-16.45
Touhutemppuilu 4-6v
Rajatorpan kouluJonna Öhrnberg
*yhteistyössä Vapaalan ja Nikkarin päiväkotien kanssa
TO16.40-17.25
Satubaletti 3-5v (B-ryhmä)
Aurinkokiven kouluMaria Sokka
TO17.15-18.15
Joukkuevoimistelu Adelie 2012-2013**
Aurinkokiven kouluUlrika Grönstrand, Sara Napari
TO18.15-19.00
Akrobatia 5-7v
Aurinkokiven kouluUlrika Grönstrand, Sara Napari
TO18-18.45
Satubaletti 3-5v
Aurinkokiven koulu (toistaiseksi näyttämö)Maria Sokka, Fiona Luovi
TO17.30-18.15
Taidot ja välineet 3-5v
Pähkinärinteen kouluAnna Huttu, Sara Saikkonen
TO18.15-19.00
Taidot ja välineet 6-8v
Pähkinärinteen kouluAnna Huttu, Sara Saikkonen

Lahnuksen tunnit järjestetään yhteistyössä Lahnus-Takkula-omakotiyhdistyksen kanssa

PERJANTAI
PE18.15-19.15
Kilpa-aerobic Mikrobic 2011-2013**
Rajatorpan kouluIasmina Morosan, Sanni Mäntykivi
PE17.30-18.15 
VauhtiTemppis 5-7v
TemppisJonna Öhrnberg, Helmi Kuvaja
LAUANTAI

LA10.15-11.00
TouhuTemppis 3-4v
TemppisUlrika Grönstrand, Tiia Savonius
LA11-11.45
Vauhtitemppis 5-7v
TemppisUlrika Grönstrand, Tiia Savonius
LA9.30-10.15
Touhutemppuilu 3-5v
Aurinkokiven kouluJonna Öhrnberg, Esther Grönstrand
LA11.15-12.00
Telinevoimistelu 5-7v
Aurinkokiven kouluJonna Öhrnberg, Esther Grönstrand
LA12-12.45
Akrobatia 5-7v
Tuomelan kouluSylvia Szantyr
SUNNUNTAI
SU12.15-13.15
Dance! 6-8v
TemppisSara Liias, Sonja Inkilä, Fiona Luovi
SU13.15-14
Dance! 3-5v
TemppisSara Liias, Sonja Inkilä, Fiona Luovi
SU15.30-16.15
TouhuTemppis 4-6v
TemppisSaga Varonen ja Anna Huttu
SU17-18.00
Parkour 6-8v
AskistoKasper Marstio, Otto Rantala
SU17.15-18.00
TouhuTemppuilu 4-6v
Tuomelan kouluHenna Lindberg, Elle Järvinen
SU17.15-18.00
Voimistelukoulu 3-4v
Aurinkokiven kouluKaisa Villanen

** kaksi kertaa viikossa harjoitteleva ryhmä