Lapset ja nuoret 7-15 -vuotiaat

VVS:n tarjonta 7-15 -vuotiaille lapsille ja nuorille pitää sisällään kehon hallintaa ja koordinatiota kehittäviä perusvoimistelu-, tanssi-, temppuilu-, akrobatia- ja parkourtunteja. Näistä tunneista ei puutu hyvää mieltä ja oppimisen iloa. 

2 kertaa viikossa harjoittelevat, joukkuevoimistelun, kilpa-aerobicin ja tanssillisen voimistelun joukkueet

N.16-vuotiaasta alkaen suosittelemme aikuisten ryhmäliikuntaa tai aikuisten voimistelu- ja lajiryhmiä.

Lisätietoja ryhmien toiminnasta ja varustuksesta löydät täältä.

Kevätkausi 15.1.-5.5.2024

Ei tunteja hiihtolomalla 19.-25.2., pääsiäisenä 29.3.-1.4., eikä vappuna 30.4.-1.5.

Ilmoittautuminen kevätkaudelle on käynnissä! 

KEVÄT 2024 15.1.-5.5.2024

MAANANTAI                                          


MA16.00-16.55
AkroTemppis 9-13v
TemppisHeidi Mannikainen, Lumi Koponen Lue lisää ja ilmoittaudu
MA16.15-17.10
Akro&Airtrack 8-12v 
Rajatorpan kouluElona Osmani, Meeri KahanpääLue lisää ja ilmoittaudu
MA18.20-19.15
Cheerdance 7-9v 
Pakkalanrinteen päiväkotiAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
MA18.45-19.30
AkroTemppis 6-8v
TemppisHeidi Mannikainen, Lumi KoponenLue lisää ja ilmoittaudu
MA19.15-20.10
Cheerdance 9-14v
Pakkalanrinteen päiväkotiAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
MA19.35-20.30
TelineTemppis 8-12v
VVS TemppisHeidi Mannikainen, Lumi KoponenLue lisää ja ilmoittaudu


TIISTAI
TI16-16.55
Akrobatia 7-10v
Ylästön koulun liikuntasaliEllen Söderström, Isabel SullivanLue lisää ja ilmoittaudu
TI16-17.30
Cheerdance 12-15v** Electric
VVS Tanssisali (kulku E-ovesta)Ada RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TI16.30-17.45
Tanssillinen voimistelu Pegasus** (2011-2014)
Rajatorpan kouluRonja Nihti, Taru NihtiLue lisää ja ilmoittaudu
TI16-16.55
TelineTemppis 6-9v
VVS TemppisLiisi Tahvanainen, Vilma LipponenLue lisää ja ilmoittaudu
TI17-18
Joukkuevoimistelu Adila** (2016-2017)
Kilterin kouluStella Granholm, Essi PuurunenLue lisää ja ilmoittaudu
TI17.30-18.30
Cheerdance 9-11v ** Salamat
VVS Temppis tanssisali (kulku E-ovesta)Ada RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TI17.30-19.30
Joukkuevoimistelu Cinera H* (2009-2011)
Kilterin kouluSanni Pennanen
TI18-19.15
Joukkuevoimistelu Astrix** (2014-2015)
Kilterin kouluStella Granholm, Essi Puurunen
TI18.20-19.15
Kipinävoimistelu 6-9v
Askiston kouluJenna Laamanen, Melanie NiemiLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.30-19.25
FamilyDance! yli 6v + aikuinen
VVS Temppis tanssisali (kulku E-ovesta)Ada RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.40-19.35
Dance 7-11v
Pakkalanrinteen päiväkotiVenla PaasonenLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.40-19.35
Akrotemppuilu 6-9v
Keimolanmäen päiväkotiKatariina Kuronen, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu
TI18.40-19.35
TelineJatkis 7-10v 
VVS TemppisLiisi Tahvanainen, Vilma LipponenLue lisää ja ilmoittaudu
TI19.35-20.30
Flikki&Voltti 9-13v
VVS TemppisLiisi Tahvanainen, Vilma LipponenLue lisää ja ilmoittaudu
KESKIVIIKKO
KE

16-17:30

Kilpa-aerobic Prennubic 12-15v**

Kaivokselan kouluNea PalkkiLue lisää ja ilmoittaudu
KE

17:30-18:30

Kilpa-aerobic Mikrot 7-8v**

Kaivokselan kouluNea PalkkiLue lisää ja ilmoittaudu
KE17.30-19.00
Joukkuevoimistelu Adelie** (2012-2013)
VVS Temppis, yläsaliHeidi Mannikainen
KE

18:30-19:30

Kilpa-aerobic Minibic 9-11v**

Kaivokselan kouluNea PalkkiLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.40-19.35 ParkourTemppis 7-9vVVS TemppisEetu Ukkola, Essi PuurunenLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.40-19.35
FamilyDance! yli 7v ja aikuiset
Myyrmäen UT, pieni saliAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
KE18.40-19.35
Akrobatia 7-10v
Askiston kouluKatariina Kuronen, Melanie NiemiLue lisää ja ilmoittaudu
KE19.05-20.00
Dance! 8-12v
Aurinkokiven kouluRiia LaitinenLue lisää ja ilmoittaudu
KE19.40-20.35
ParkourTemppis 9-13v
VVS TemppisEetu Ukkola, Essi PuurunenLue lisää ja ilmoittaudu
TORSTAI
TO16-16.55
Telinevoimistelu 8-12v
Aurinkokiven kouluVenla Paasonen, Olivia SuhonenLue lisää ja ilmoittaudu
TO16-16.55
Parkour 6-10v
Hämeenkylän liikuntahalliEetu Ukkola, Nelli HaapalaLue lisää ja ilmoittaudu
TO16.30-17.25
TelineTemppis 7-10v
VVS TemppisMira Vasankari, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu
TO16.45-18.15
Joukkuevoimistelu Cinera H* (2009-2011)
Pähkinärinteen kouluSanni Pennanen, Berfin Demirbas
TO16.45-18.00
Tanssillinen voimistelu Arion** (2006-2010) 
Rajatorpan kouluIlona TiittalaLue lisää ja ilmoittaudu
TO17.45-18.45 Cheerdance 9-11v** SalamatVVS Tanssisali (kulku E-ovesta)Ada RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TO17.50-18.45
Parkour 5-8v
Hämeenkylän liikuntahalliEetu Ukkola, Nelli HaapalaLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.40-19.30
Telinevoimistelu 6-8v
Aurinkokiven kouluVenla Paasonen, Olivia SuhonenLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.50-19.45
Parkour 8-12v
Hämeenkylän liikuntahalliEetu Ukkola, Nelli HaapalaLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.45-20.15 Cheerdance 12-15v** ElectricVVS Tanssisali (kulku E-ovesta)Ada RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
TO18.50-19.45
Dance 9-13v
Askiston kouluAnniina RäisänenLue lisää ja ilmoittaudu
TO19.10-20.05
Flikki&Voltti edistyneet 11-15v
VVS TemppisMaija Keurulainen, Veera KarhuLue lisää ja ilmoittaudu
PERJANTAI

PE16-16.55
Showdance 11-13v
Keimolanmäen päiväkotiAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
PE17-18
Kilpa-aerobic Mikrot 7-8v**
VVS TanssisaliNea PalkkiLue lisää ja ilmoittaudu
PE17.30-18.20
AkroTemppis 6-8v 
VVS TemppisEllen Söderström, Saga PeltokangasLue lisää ja ilmoittaudu
PE17-17.55
Cheerdance 6-10v
Keimolanmäen päiväkotiAda RauhanoksaLue lisää ja ilmoittaudu
PE

18-19

Kilpa-aerobic Minibic 9-11v**

VVS TanssisaliNea PalkkiLue lisää ja ilmoittaudu
PE18.20-19.05
SuperTemppis pienryhmä
VVS TemppisEllen Söderström, Saga PeltokangasLue lisää ja ilmoittaudu
PE19-20
Kilpa-aerobic Prennubic 12-15v**
VVS TanssisaliNea PalkkiLue lisää ja ilmoittaudu
LAUANTAI
LA10.50-11.45
Parkour 8-12v 
Aurinkokiven kouluEetu Ukkola, Berfin DemirbasLue lisää ja ilmoittaudu
LA 10.50-11.45
Flikki&Voltti 7-9v 
VVS TemppisDaniella Reynish, Meeri KahanpääLue lisää ja ilmoittaudu
SUNNUNTAI
SU13-14.15
Joukkuevoimistelu Astrix** (2014-2015)
VVS TanssisaliStella Granholm, Essi Puurunen
SU14.15-15.15
Joukkuevoimistelu Adila** (2016-2017)
VVS TanssisaliStella Granholm, Essi PuurunenLue lisää ja ilmoittaudu
SU15.30-17.00  
Tanssillinen voimistelu Arion** (2006-2010) ja Pegasus** (2011-2014)
Rajatorpan kouluRonja ja Taru Nihti

Lue lisää ja ilmoittaudu Arioniin!

Lue lisää ja ilmoittaudu Pegasukseen!

SU17.30-19.00
Joukkuevoimistelu Adelie** (2012-2013
VVS TemppisHeidi Mannikainen, Anni Pajukanta

** useamman kerran viikossa harjoitteleva ryhmä